Wczytuję dane...

Kominek ogrodowy, palenisko czy grill La Hacienda? Ze stali, ceramiki – co wybrać?

Kominki ogrodowe, paleniska i grille LA Hacienda różnią się między sobą nie tylko podstawową funkcją, ale także materiałem z którego zostały wykonane. Kominek ze stali, żeliwa a może z ceramiki? Palenisko ogrodowe ceramiczne czy stalowe? To ważne pytania, ale nie mniej ważne dotyczą walorów estetycznych i stylu, w jakim zostały wykonane.

kominek ogrodowy palenisko grill

Co wybrać? Spróbujmy odpowiedzieć zatem na klika pytań.

1. Czy chciałbym spędzać wieczorami czas przy ogniu a jednocześnie szukam ozdobnego elementu do ogrodu?

Jeśli tak, to idealnym rozwiązaniem będzie kominek ogrodowy. To nie tylko element wyposażania służący do palenia ognia, ale także ważna część małej architektury ogrodowej. W zależności od nadanej przez projektanta formy kominek podkreśli nowoczesną aranżacje otoczenia, lub też stylowy, nawiązujący do tradycji charakter ogrodu. Podstawową funkcja kominka ogrodowego jest dostarczanie ciepła w chłodniejsze dni i wieczory i chociaż wiele z nich wyposażonych jest dla naszej wygody w grill, to jednak nie jest to optymalne rozwiązanie na spotkanie przy grillu.

Kominki ogrodowe w naszym sklepie »

2. Czy chcę spędzać wieczorem czas przy ogniu a ognisko odpowiada mi najbardziej?

Jeśli tak, to palenisko ogrodowe będzie idealnym rozwiązaniem. Dzięki niemu, bez specjalnych przygotowań, rozpalisz ognisko na tarasie albo na trawie. Dzięki specjalnym pokrywom wykonanym z siatki nie musisz obawiać się wiatru i zaprószenia ognia.

Palenisko ogrodowe La Hacienda »

3. Czy lubię grillować i to jest dla mnie najważniejsze?

Jeśli lubisz grillować i często spędzasz przy grillu czas ze znajomymi czy rodziną to nic nie sprawdzi się lepiej niż przeznaczone do tego rozwiązanie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby grill był czymś więcej niż zwykłym „przyrządem” do przyrządzania potraw. Możesz zaskoczyć gości oryginalnym i funkcjonalnym rozwiązaniem, które dodatkowo uatrakcyjni spotkanie,

Grill La Hacienda »

3. Oryginalna ceramika czy solidna stal?

Paleniska czy kominki ogrodowe wykonane z ceramiki to ciekawe urozmaicenie ogrodu. Kolorowa ceramika, często zdobiona w stylu meksykańskim jest odporna na czynniki atmosferyczne i będzie nam służyć długie lata. Jednak jeśli szukamy rozwiązań w nowoczesnym, czy tradycyjnym europejskim stylu, jedynym rozwiązaniem będzie stal lub żeliwo.

3. Czy lubię styl retro czy też nowoczesne rozwiązania?

W ofercie La Hacienda znajdziemy zarówno piękne nowoczesne rozwiązania jak i propozycje w stylu retro. Dzięki temu grill, palenisko czy też kominek ogrodowy będzie doskonale pasował do naszego ogrodu i stylu, w którym go urządziliśmy.

Kominek ogrodowy retro »

Kominek ogrodowy nowoczesny »

Zobacz inne nasze artykuły:

Filiżanki na prezent. Zdobione czy klasyczne? »

Oryginalne zestawy obiadowe Villa Italia Renesans, Sense czy Venice? »