Wczytuję dane...

Palenisko ogrodowe. Jakie wybrać?

Paleniska ogrodowe zdobywają coraz większą popularność. Dzięki nim, bez konieczności robienia specjalnych przygotowań, można rozpalić ognisko praktycznie w dowolnym miejscu. Może to być taras, ogród, trawnik czy też inne miejsce, w którym palenie otwartego ognia nie będzie groziło pożarem.

Paleniska ogrodowe grille ogrodowe zdobywają coraz większą popularność. Dzięki nim, bez konieczności robienia specjalnych przygotowań, można rozpalić ognisko praktycznie w dowolnym miejscu. Może to być taras, ogród, trawnik czy też inne miejsce, w którym palenie otwartego ognia nie będzie groziło pożarem.

Paleniska są zwykle wykonane w kształcie stalowej misy, różnią się jednak takimi cechami jak łatwość przenoszenia, dodatkowe funkcje, czy też wygląd bowiem palenisko ogrodowe może być też elementem ozdobnym naszego ogrodu. Paleniska ogrodowe różnią się też funkcjami – może to być misa na ognisko, nad którym upieczemy kiełbaski albo grill ogrodowy przy którym spędzimy miły wieczór w gronie rodziny czy tez przyjaciół.

W naszym sklepie proponujemy wysokiej jakości paleniska ogrodowe La Hacienda. Jeśli szukasz solidnego, świetnie zaprojektowanego paleniska, które będzie oprócz tego będzie ładne i funkcjonalne to paleniska La Hacienda są stworzone dla ciebie.

1. Przenośne paleniska ogrodowe, które łatwo możemy zabrać na wyjazd

Przenośne paleniska ogrodowe, które bez problemu możemy zabrać na wyjazd, to zwykle średniej wielkości misy wykonane z relatywnie cienkiej blachy. Dzięki składanym nóżkom wygodnie mieszczą się w torbie, z którą są sprzedawane. Przenośnie palenisko z reguły pełni też funkcję grilla. Na wyposażeniu znajduje się kratka grillowa, którą zakładamy na misę, kiedy ogień się wypali, a ciepło z żarzącego się węgla posłuży nam do grillowania. Czy warto kupować takie palenisko czy lepiej kupić zwykłego grilla? Palenisko to specjalnie przygotowana misa na ognisko, która ma też siatkową pokrywę, która zapobiega roznoszeniu iskier a więc dzięki niemu możemy grillować i palić ognisko w dodatku bez wywołania pożaru. Tak więc naszym zdaniem warto!

Przenośne palenisko ogrodowe La Hacienda


Przenośne palenisko ogrodowe La Hacienda w naszym sklepie

2. Paleniska ogrodowe przenośne, do użytku w ogrodzie

Paleniska takie są zwykle wykonane z solidnej blachy stalowej i często wyposażone w uchwyty do ich przenoszenia. Grubość stali zapewnia większa trwałość, kosztem jednak zwiększonego ciężaru.

Większa cześć z nich jest wyposażona w ruszty, umożliwiające grillowanie a tym samym pełni rolę grilla ogrodowego. Ponieważ średnica paleniska ma przeważnie 60 cm lub więcej bez problemu można przygotować grilla dla kilku osób.

Jednym z istotnych elementów paleniska, które musimy wziąć pod uwagę, to zabezpieczenie przed rozniesieniem ognia, co jest szczególnie istotne w wietrzne dni. Zabezpieczenie takie jest zwykle zapewniane przez specjalne pokrywy wykonane ze stalowej siatki, niektóre paleniska są od razu zaprojektowane z wykorzystaniem stalowej siatki, która oprócz zabezpieczenia przed rozniesieniem ognia umożliwia obserwowanie palącego się ognia.

Palenisko ogrodowe La Hacienda do użytku w ogrodzie


Palenisko ogrodowe La Hacienda do użytku w ogrodzie

Na zdjęciu prezentujemy palenisko La Hacienda Wildfire, które ma wszystkie wspomniane wyżej cechy:

- jest przenośnie

- ażurowe boki zapewniaj dopływ powietrza do paleniska i możliwość obserwowania ognia

- jest wyposażone w kratkę do grillowania o średnicy 60 cm

- ma pokrywę zabezpieczająca przed roznoszeniem iskier

Palenisko charakteryzuje się bardzo dobra jakością wykonania.

3. Paleniska ogrodowe będące jednocześnie elementami małej architektury ogrodowej

Palenisko ogrodowe nie musi być prostym przedmiotem o kształcie i wyglądzie w pełni określonym przez jego podstawowa funkcję. Dzięki pracy dobrego projektanta palenisko może otrzymać niezwykła formę, która będzie ozdobą naszego ogrodu, a jednocześnie miłym zaskoczeniem dla naszych gości. Jednym z przykładów takiego rozwiązania są stoliki ogrodowe, które pod maskującą pokrywą mają palenisko i grilla. Stoliki są zwykle wyłożone ceramiką i kamieniem naturalnym, które tworzą dekoracyjne wzory.

Grill ogrodowy Mykonos


Ozdobne palenisko ogrodowe Mykonos

Na zdjęciu prezentujemy palenisko Sparta o średnicy 70 cm, którego blat został wyłożony zielono brązową mozajką. W wyposażeniu znajduje się kratka grillowa, ruszt do grillowania, pokrywa zapobiegająca roznoszeniu iskier oraz uchwyt do pokrywy.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi artykułami:

Kominek ogrodowy, palenisko czy grill La Hacienda? Ze stali, ceramiki – co wybrać? »

Oryginalne zestawy obiadowe Villa Italia Renesans, Sense czy Venice? »