Wczytuję dane...

Kominek ogrodowy – jaki wybrać?

Kominki ogrodowe, zdobywające coraz większą popularność w Polsce, to atrakcyjny element wyposażenia ogrodu, który umili wieczór w gronie rodziny czy też przyjaciół. Wesoło płonący ogień dostarczy nie tylko ciepła, ale stworzy też miły nastrój. Dodatkowo, kominki wyposażone w ruszt do grillowania, pomogą nam w przygotowaniu smacznego posiłku.

La Hacienda Malmo

1. Nowoczesny

Nowoczesne kominki La Hacienda to udane stylizacje specjalizujących się w nowoczesnych rozwiązaniach projektantów. W ofercie są dostępne kominki ze schowkami na drewno, o otwartych ze wszystkich stron paleniskach ograniczonych metalową siatką oraz o tradycyjnych paleniskach otwartych z jednej strony.

Jednym z przykładów ciekawych rozwiązań może być kominek La Hacienda SkayLine. Strzelista, zwężająca się do góry geometryczna forma została podkreślona poziomymi wycięciami w górnej cześć komina, dzięki którym strzeliste płomienie są doskonale widoczne. Dzięki umieszczonemu w podstawie schowkowi na drewno źródło opału dla naszego kominka jest w zasięgu reki.


La Hacienda SkayLine


La Hacienda SkayLine2. Klasyczny

La Hacienda oferuje dość szeroki wybór klasycznych kominków ogrodowych. Dostępne są modele w różnej wielkości, wyposażone w grille, stalowe oraz stalowo-żeliwne. Palenisko jest zwykle zamykane wykonanymi ze stalowej siatki drzwiczkami, Są też dostępne modele o otwartym, otoczonym ze wszystkich stron stalową siatką, palenisku.

La Hacienda Murcia to przykład klasycznego, stalowego kominka. Dostępny w trzech rozmiarach o wysokościach odpowiednio 88, 107 i 136 cm ma kuliste palenisko, komin wyposażony w pokrywę, która chroni przed gromadzeniem się deszczówki w palenisku. Kominek jest wyposażony w grilla, a największy model również w drzwiczki popielnika. Dzięki wygodnym uchwytom kominek można łatwo przenosić.


La Hacienda Murcia


La Hacienda Murcia

3.Ceramiczny kominek meksykański

Ceramiczny kominek zdobiony meksykańskimi motywami to oryginalny element wyposażenia ogrodu. Ceramiczne kominki mają długą, 1000 letnią historie i były pierwotnie używane w meksyku. Dzięki specjalnie dobranemu kształtowi kominki łatwo się rozpalają, a wypełniająca dno komina 5 centymetrowa warstwa piasku zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu dolnej części i pękaniu.

Kominek La Hacienda Geometric jest zdobiony geometrycznymi wzorami, umieszczonymi na niebieskim tle wzbogaconym dodatkowo różnymi odcieniami stonowanej czerwieni. Rozkładany korpus pozwala na umieszczenie w nim rusztu, dzięki czemu kominek może tez pełnić funkcję grilla.


La Hacienda Murcia

La Hacienda Geometric

Zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi artykułami:

Palenisko ogrodowe. Jakie wybrać?

Kominek ogrodowy, palenisko czy grill La Hacienda? Ze stali, ceramiki - co wybrać?