Wczytuję dane...

PATELNIE – w każdej kuchni przyda się ich kilka.

Na początku, większość z nas kupuje jedną, tzw. „uniwersalną” … ale szybko okazuje się, że to nie jest wygodne. Często jest używana, ale brakuje np. małej na jajecznicę dla 1-2 osób, no i przydała by się głęboka do duszenia warzyw, albo wok na pyszne tajskie dania. Z tej „uniwersalnej” trudno wydobyć naleśniki a stek nie jest taki jak liczyliśmy…. i zaczynamy planować zakup patelni do naleśników lub grillowej. Niektóre dania nie wyglądają już tak dobrze jak się je przełoży do innego naczynia, a miło jest usłyszeć zachwyty gości i domowników .. więc może patelnia do serwowania ?

 
Wybór jest duży, warto go znać żeby sobie ułatwić życie w kuchni i mieć przyjemność z zakupu.

 

Skupimy się tu na patelniach, znanej od 1853 roku niemieckiej marki WMF, specjalizującej się w produkcji wysokiej jakości sztućców, galanterii stołowej, artykułów kuchennych, zarówno dla gospodarstwa domowego jak i profesjonalnej gastronomii.

Patelnie wykonane zostały z bardzo wysokiej jakości stali nierdzewnej Cromargan co sprawia, że produkt jest bezpieczny w użytkowaniu, odporny na kwasy spożywcze oraz rdzę oraz na zarysowania i wgniecenia. Nie matowieje a dno się nie odkształca.
Dno oparte na opatentowanej trójwarstwowej technologii o nazwie TransTherm, dzięki akumulacji ciepła, zapewnia równomierne jego rozprowadzenie na całej wysokości i szerokości patelni.

1. Stal nierdzewna Cromargan + aluminium z powłoką

Linia patelni Profi Resist - idealna do smażenia i duszenia. Posiada rdzeń aluminiowy pokryty stalą nierdzewną Cromargan, chromowany na zewnątrz. Wewnątrz powłoka nieprzywierająca PermaDur (ma strukturę plastra miodu), która jest odporna na zarysowania oraz na temperaturę do 260°C, wolna od PFOA. Dno TransTherm. Posiada ergonomiczny uchwyt ze stali nierdzewnej. Z przodu wygodne ucho do podtrzymywania. Z uwagi na powlokę wewnętrzną, należy myć ręcznie.
WMF w tej linii proponuje dwie wielkości ( 24 i 28 cm ) ale i różnorodne rozwiązania.
Znajdziemy tu patelnię z długą, wygodną rączką lub z rączką i dodatkowym uchwytem z przodu patelni. Patelnie głęboką wys. 7 cm , doskonałą do duszenia.
Możemy też dobrać z tej linii wygodną patelnię do smażenia i serwowania z dwoma wygodnymi uchwytami w dwóch wielkościach. W kuchni stanowić będą funkcjonalny komplet a na stole taka patelnia do serwowania zachwyci gości i umili posiłek.

Patelnia Nordicprofi - wykonana ze stali nierdzewnej Cromargan®, rdzeń aluminiowy - równomiernie rozprowadza ciepło . To patelnia przeznaczona głównie do smażenia o śr. 24 cm. Pokryta nieprzywierającą powłoką Durit. Dno TransTherm® - nadaje się na wszystkie kuchenki, również indukcyjne.

 

 

Patelnia WMF Profi Resist 28 cm WMF - Patelnia Nordicprofi 24cm
Fig 1.    Patelnia WMF Profi Resist 28 cm

Fig 2.      WMF - Patelnia Nordicprofi 24cm


2. Patelnie ze stali nierdzewnej Cromargan

Patelnia stalowa do serwowania 28 cm, Profi – elegancka,srebrna, błyszcząca patelnia z bocznymi uchwytami idealna do smażenia oraz pieczenia. Można w niej też serwować eleganckie dania wprost z piekarnika lub kuchenki. Wykonana ze stali nierdzewnej Cromargan. Posiada dno TransTherm i nadaje się do użytku na wszystkich typach kuchenek, również indukcyjnej. Posiada szeroką krawędź do przelewania . Dodatkowa zaleta, to że można ją myć w zmywarce.


Patelnia WMF GOURMET PLUS 24 cm – wykonana z matowej stali nierdzewnej Cromargan® . Wysokiej jakości opatentowany przez WMF stop metali, odporny na uszkodzenia i zadrapania. Patelnia przeznaczona głównie do smażenia, posiada nienagrzewającą się rączkę (pustą wewnątrz) oraz grube dno w technologii TransTherm® , które pozwala na korzystanie z garnka na wszystkich typach kuchenek, także indukcyjnych.
Nadaje się do mycia w zmywarce tylko w niskich temperaturach ( !!! ) i przy użyciu łagodnych detergentów. Pamiętajmy, że mycie w zmywarkach w wysokiej temperaturze może powodować uszkodzenie powłoki.
Patelnia do smażenia WMF Mini 18 cm 0.9 L – najmniejsza z patelni . Uzupełni doskonale zestaw garnków Mini. Polerowana stal nierdzewna. Posiada uniwersalne dno TransTherm® do wszystkich rodzajów kuchenek , również do indukcji. Oszczędza energię podczas gotowania. Nadaje się do zmywarki.

 

 

Patelnia WMF GOURMET PLUS-24 cm Patelnia do smażenia WMF Mini 18 cm 0.9 L
Fig 3.   Patelnia WMF GOURMET PLUS-24 cm Fig 4.   Patelnia do smażenia WMF Mini 18 cm 0.9 L

3. Patelnie ze stali nierdzewnej Cromargan + powłoka

Patelnia do serwowania Steak Profi, 28 cm – nowoczesna, elegancka, czarna z bocznymi błyszczącymi stalowymi uchwytami. Przeznaczona do smażenia w wysokich temperaturach. Z 3-warstwowego materiału dobrze przewodzącego ciepło. Patelnia STEAK PROFI PRO jest doskonała do smażenia mięs (szczególnie steków), ryb, warzyw, wykonana z lekkiego, wielowarstwowego materiału, pokrytego powłoką nieprzywierającą. Wykonana w technologii RAPID HEAT CONTROL – gdzie cienkie, płaskie, przylegające do palnika dno powoduje, że patelnia szybko się nagrzewa. Wewnątrz powłoka Duraquarz: trwała i odporna na temperaturę do 400°C !. Posiada szeroką krawędź do przelewania bez kapania. Eleganckie stalowe uchwyty, ułatwiają podawanie, ale też kontrastując z czarnym środkiem nadają piękny nowoczesny design. Patelnię można używać też w piekarniku. Nadaje się do wszystkich rodzajów kuchenek: szklano-ceramicznych, gazowych, elektrycznych i indukcyjnych. Użyte materiały materiały bez PFOA. Przeznaczona jest do mycia ręcznego.

Patelnia WMF CeraDur Profi 20 cm do serwowania - mała, poręczna patelnia z 2 uchwytami - polerowana stal nierdzewna Cromargan®, z powłoką ceramiczną, która zapobiega przywieraniu. Doskonała do serwowania bezpośrednio po upieczeniu. Umożliwia smażenie na niewielkiej ilości tłuszczu, dzięki zastosowaniu technologii TransTherm® i wyposażeniu w grube dno. Pozwala na korzystanie z niej na wszystkich typach kuchenek,także indukcyjnych.

 

WMF - Patelnia do serwowania Steak Profi, 28cm Patelnia WMF CeraDur Profi 20 cm do serwowania
Fig 5.    WMF - Patelnia do serwowania Steak Profi, 28cm Fig 6.    Patelnia WMF CeraDur Profi 20 cm do serwowania

 

4. Patelnie z aluminium (odlew ) z powłoką


Patelnia linii PermaDur Premium z odlewu aluminiowego z powłoką zapobiegającą przywieraniu. Powłoka PermaDur non-stick jest wyjątkowo odporna na zarysowania i bardzo trwała. Doskonała do przyrządzania delikatnych dań, na przykład ryb lub potraw z jajek. Profilowana wygodna rączka o ergonomicznym kształcie z żaroodpornego tworzywa.
Nadaje się na wszystkie typy kuchenek, w tym do indukcji. Zastosowano wysokiej jakości materiały wolne od PFOA. Przeznaczona do mycia ręcznego, odporna na temperatury do 250°C (w piekarniku do 70°C). Z tej linii możemy wybrać patelnie 20, 24 i 28 cm , które mogą dodatkowo być wyposażone z przodu w niewielki ale wygodny uchwyt. W ofercie tej linii znajduje się też Patelnia grillowa WMF PermaDur Premium indukcja.
Patelnia WMF PermaDur Excellent - do serwowania, zbliżona wyglądem do linii Premium. Aluminiowa patelnia z rączkami o średnicy 28 cm – czarna. Polecana jako patelnia do smażenia z małą ilością tłuszczu. Powłoka PermaDur non- stick jest bardzo wytrzymała, odporna na działanie kwasów spożywczych. Nadaje się do wszystkich rodzajów kuchenek - w tym indukcyjnych, można jej używać w piekarniku ( odporność temperaturowa do 260°C ) oraz do serwowania. Użyto materiałów wolnych od PFOA. Do mycia ręcznego.

zdjecia WMF PermaDur Excelent i WMF PermaDur Premium 

 

 

Patelnia WMF PermaDur Premium głęboka 28 cm Patelnia WMF PermaDur Excellent 20 cm
Fig 7.  Patelnia WMF PermaDur Premium głęboka 28 cm Fig 8.   Patelnia WMF PermaDur Excellent 20 cm

 

Oferta WMF zmienia się, dostosowuje do nowych technologii i wymagań rynku. Warto przy zakupie skompletować patelnie rożnego przeznaczenia i wielkości lub połączyć z kompletem garnków, ale jeżeli się to nie uda to na pewno znajdziecie Państwo coś dla siebie. Nawet pojedynczy zakup przyniesie dużo radości – ponieważ to wyjątkowej jakości, solidne eleganckie i trwałe wyroby. Te produkty są rozpoznawalne i cenione na światowych rynkach od ponad 160 lat. Ni może ich zabraknąć w naszych kuchniach.