Wczytuję dane...

Czas na markę Riess ! czyli trochę koloru w kuchni

W poprzednim artykule opisaliśmy znaną i cenioną niemiecką markę WMF, gdzie królują piękne, błyszczące garnki. Ale nie każdy lubi monochromatyczną stal. Dla odważnych, ekstrawaganckich i eksperymentujących z kolorami w kuchni - mamy propozycję równie znanej i cenionej austriackiej marki Riess, która powstała w 1550 roku, a w 1922 roku rozpoczęła produkcję wysokiej jakości naczyń z powłoką ceramiczną. Nie można tej marce odmówić doświadczenia. Artykuły wykonane przez firmę cechuje wysoka jakość wykonania, wykorzystanie naturalnych minerałów, trwałość oraz wytrzymałość oraz 100 % recykling.

Garnki, czajniki i patelnie wykonane są w całości ze stali, a następnie pokryte powłoką ceramiczną i utwardzaną wielokrotnie w wysokiej temperaturze ( ok. 850 stopni C ). Powierzchnia ceramiczna naczyń powstała poprzez połączenie m.in. kwarcu, potasu, sodu, żelaza i innych minerałów. Takie rozwiązanie powoduje szybkie nagrzewanie się naczynia na całej powierzchni i dlatego jest energooszczędne w użytkowaniu . Jednocześnie zastosowana technologia eliminuje nikiel ze składu naczynia, przez co produkt nadaje się doskonale dla alergików, małych dzieci, osób starszych i wszystkich dbających o zdrowe odżywianie. Nie wpływa na jakość ani smak przygotowanych potraw. Naczynia marki Riess posiadają gładką, bardzo trwałą i odporną na zadrapania, prawie całkowicie nieporowatą ceramiczną powierzchnię. Są antybakteryjne i wyjątkowo łatwe w czyszczeniu. Garnki Riess odpowiednie są do wszystkich typów kuchenek i piekarników. Na pewno dadzą nam radość przez wiele lat.

1. Zestawy garnków

Firma oferuje wygodny i uniwersalny komplet 5 elementów ( 4 garnków i patelni ) w kilku ciekawych kolorach. Każdy garnek posiada dopasowaną pokrywkę, która pozwala kontrolować proces gotowania. Do zestawu dołączona została patelnia. Mamy tu do wyboru pełną gamę kolorów od kremowych po czarne przez czerwony, pomarańczowy, bordowy, niebieski ( morski), jasno lub ciemno zielony. Ja osobiście najbardziej lubię pomarańczowy z kontrastowym ciemnym środkiem. Wesoły i ciepły kolor, który rozweseli kuchnię barwą jesieni i niebieski (dla innych morski ) przypominający wakacyjny czas. Na pewno dobierzemy kolor dla siebie.


 

Zestaw 5cz. Corall Riess
Fig 1.  Zestaw 5cz. Corall Riess

2. Pojedyncze garnki Riess


W razie potrzeby zestawy można uzupełnić w o pojedyncze niskie lub wysokie naczynia z serii, np.:

- garnek średnicy 16 cm i pojemności 1 litra ( ok. 7,8 cm wys. ) 

 

Garnek Riess niski z pokrywą 16cm Aquamarin
Fig 2.   Garnek Riess niski z pokrywą 16cm Aquamarin


- średnicy 16 cm i pojemności 2 litrów ( ok. 8,8 cm wys. )

 

Garnek Riess wysoki z pokrywą 2,0 16cm Avorio
Fig 3.   Garnek Riess wysoki z pokrywą 2,0 16cm Avorio

 


- garnek średnicy 20 cm i pojemności 2,4 litra ( wys. 8,8 cm ) lub średnicy 24 cm i pojemności 4 litry ( 10,7 cm wys. )

 

Garnek Riess niski z pokrywą 24cm Roso
Fig 4.   Garnek Riess niski z pokrywą 24cm Roso

 


- średnicy 24 cm i pojemności 4 litrów ( ok. 10,3 cm wys. ) 

Garnek Riess niski z pokrywą 24cm Smaragd
Fig 5.    Garnek Riess niski z pokrywą 24cm Smaragd

 


- Zestaw możemy tez uzupełnić o wygodny rondel z długą rączką.

 

 

Rondel z pokrywą 16cm Avorio Riess
Fig  6. Rondel z pokrywą 16cm Avorio Riess

 

3. Czajniki

W ofercie firmy Riess znajdziemy też równie kolorowe czajniki o pojemności 2 litrów z tradycyjnym uchwytem z tworzywa sztucznego. Mamy tu pastelowy róż, niebieski i zielony z białym wykończeniem ( gałka gwizdka, przykrywki i uchwyt ).
Czarny, biały lub czerwony z czarnymi elementami (gałka gwizdka, przykrywki i uchwyt ) .

 

 

Riess – Czajnik czarna rączka 2,0l 18cm czarny
Fig 7.  Riess – Czajnik czarna rączka 2,0l 18cm czarny

4. Brytfanny, patelnie i inne naczynia

Na koniec kilka ciekawych i przydatnych naczyń :

  • Uniwersalny Garnek/Brytfanna Riess z wkładem do gotowania na parze.
    Zestaw trzy częściowy, składający się z naczynia, wkładu oraz szklanej pokrywy
    wymiarach 28x28x10 cm o pojemności 4,5 litra. Kolor czarny.
  • Patelnia głęboka z dwoma uchwytami 40 cm lub 20 czy 30 cm

Zróżnicowana pojemność naczyń sprawia, że nadają się one do przygotowania wielu potraw nawet dla dużej rodziny. Komplety idealnie sprawdzą się do codziennego użytkowania i dodadzą uroku każdej kuchni. Otwarta kuchnia to idealne miejsce dla zaprezentowania naszych kolorowych garnków.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami: