Wczytuję dane...

Oryginalne zestawy obiadowe Villa Italia Renesans, Sense czy Venice?

Śnieżnobiała porcelana, a może mleczna ceramika? Dziś przyglądamy się popularnym 12-osobowym zestawom obiadowym Villa Italia, sprawdzamy czym różnią się pod względem wyposażenia, stylistyki i podpowiadamy, który z nich powinien pojawić się na twoim stole.

Porcelana Villa Italia zestaw obiadowy dla 12 osób

Porcelana Villa Italia zestaw obiadowy dla 12 osóbSerwis obiadowy serwisowi nierówny

Serwisy obiadowe różnią się między sobą nie tylko pod względem wzorniczym, ale i materiałowym oraz wykończeniowym. Zanim przejdziemy do właściwego zestawienia – omówimy pokrótce, jakie różnice dzielą ceramikę od zyskującej na popularności, szlachetnej porcelany.

Wybór materiału na serwis nie powinien być dziełem przypadku1. Porcelana - dla najbardziej wymagających

Porcelana jest materiałem szlachetnym, który dostarcza ponadprzeciętnych wrażeń estetycznych. Jest średnio dziesięciokrotnie droższa od jakichkolwiek innych surowców wykorzystywanych do produkcji zastaw stołowych, bo jej półprzezroczysta forma jest trudna do zastąpienia.

Ze względu na niższą odporność na uszkodzenia mechaniczne – serwisy z porcelany powinny być myte ręcznie. Najlepiej naczynie po naczyniu, aby zminimalizować ryzyko wyszczerbienia delikatnych krawędzi. Niewskazane jest także narażanie porcelany na gwałtowne wahania temperaturowe.

Popularnym gatunkiem porcelany jest tzw. bone china (patrz: kubek z porcelany bone china).2. Pozostała ceramika - pewna sztuka kompromisów

Serwisy wykonane z pozostałej ceramiki, a w tym przede wszystkim:

  • kamionki,
  • porcelitu,
  • fajansu,

nie mogą co prawda pochwalić się już tak szlachetnym wykończeniem, to w porównaniu do porcelany nieco lepiej znoszą działanie wysokich temperatur i ewentualne uszkodzenia mechaniczne. W zależności od składu i materiału, kamionka, porcelit i fajans mają na ogół kolor jasnokremowy (śnieżna biel jest zarezerwowana przede wszystkim dla porcelany).

Talerze, półmiski, kubki, salaterki, filiżanki do herbaty wykonane z kamionki, porcelitu lub fajansu są przy mniej bogate w detale (opływowe kształty, brak wyraźnie zarysowanych krawędzi, przetłoczeń itd.).Te serwisy obiadowe powinny trafić do twojej kuchni i jadalniVilla Italia Renesans | Śnieżnobiała porcelana skąpana w blaskach złota i platyny

Porcelana Villa Italia Renesans

Renesans jest jednym z tych serwisów obiadowych, w których kochamy się nie tylko my. Charakterystyczne, złote i platynowe zdobienia, klasyczne wzornictwo i ponadczasowa forma to tylko trzy z dziesięciu powodów, dla których Renesans zaskakuje nawet po wielu latach od zakupu.

Talerze, półmiski i salaterki zostały wykończone przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, dzięki czemu wszystkie elementy serwisu mogą być myte w zmywarce bez obaw o uszkodzenie lub zmatowienie powierzchni.

Subtelny charakter kolekcji Renesans wydobędziesz pozłacanymi lub posrebrzanymi sztućcami marki Gerlach.

Villa Italia Renesans w naszym sklepie »
Villa Italia Sense | Od święta i na co dzień

Villa Italia Sense

Sense to wyjątkowy serwis obiadowy, który cenimy przede wszystkim za uniwersalną formę i charakterystyczne, mleczne zabarwienie.

Po talerze, salaterki i półmiski Sense możesz sięgać na co dzień – ceramika wykorzystana do produkcji wszystkich elementów z tej serii doskonale znosi regularne czyszczenie.

Villa Italia Sense w naszym sklepie »Villa Italia Venice | Porcelana zamknięta w ponadczasowej formie

Villa Italia Venice

Ecru, proste, ale jednocześnie niebanalne tłoczenia – tak moglibyśmy podsumować Venice - wyjątkowy w swoim rodzaju serwis obiadowy, który łączy w sobie ducha klasycznego wzornictwa z nowoczesnymi zdobieniami. Kolekcja Venice idealnie wpisuje się zarówno w nowoczesne, jak stylizowane na wzór rustykalny wnętrza kuchni i jadalni.

Villa Italia Venice w naszym sklepie »