Wczytuję dane...

Filiżanki na prezent. Zdobione czy klasyczne?

Dobra filiżanka do herbaty to niekoniecznie ta, za którą musiałbyś zapłacić równowartość swojego miesięcznego wynagrodzenia. Najważniejsze jest bowiem wzornictwo, odporność na użytkowanie i materiał, z jakiego została wykonana.

Villa Italia Rarita filiżanka

Jaka filiżanka na prezent? My już wiemy

Na chwilę zanim wypełnisz swój koszyk po brzegi, zwróć szczególną uwagę na kilka detali, dzięki którym będziesz wiedział, czy filiżanka, którą właśnie oglądasz, zasługuje na twoją wagę.

Kształt filiżanki do herbaty nie może być przypadkowy

Nie istnieją filiżanki uniwersalne, a co za tym idzie – te, w których mógłbyś podawać zarówno espresso, jak i herbatę. Filiżanki do herbaty na ogół zwężają się ku podstawie – inaczej niż ma się to przy filiżankach do kawy (filiżanka do espresso ma prostą budowę i podobną objętość na całej wysokości).

Z czego powinna być wykonana filiżanka do herbaty?

Wybór materiału to sprawa indywidualna. Te najdroższe, a co za tym idzie – najlepiej wykonane produkuje się ze szlachetnej, śnieżystej porcelany, ale jeśli chcesz, możesz zdecydować się także na kamionkę, fajans lub porcelit. Wszystko zależy od oczekiwań osoby, której chcesz wręczyć prezent oraz zakładanego budżetu. Więcej o materiałach wykorzystywanych do produkcji filiżanek oraz całych zastaw stołowych pisaliśmy na blogu w artykule: Oryginalne zestawy obiadowe Villa Italia. Renesans, Sense czy Venice? »

Pamiętaj o spodku

Do dobrej klasy filiżanek producenci dołączają spodki i to nie dlatego, że w parze zawsze raźniej, ale ze względu na tradycję i kulturę. Zasada doboru jest przy tym prosta – jeśli filiżanka na herbatę ma zdobienia, powinien mieć je także spodek.

Producent nie dołączył spodka do zestawu? Masz do czynienia z produktem drugiej kategorii, który na pewno nie usatysfakcjonuje obdarowywanej przez ciebie osoby.

Pięć oryginalnych filiżanek na prezent

1. Filiżanka Villa Italia Renesans | Ekskluzywna filiżanka zdobiona złotem i platyną

Villa Italia Renesans filiżanka

Gdyby ktokolwiek spytał cię, ile wydałeś na zakup filiżanki, nie musisz tego ukrywać. Villa Italia Renesans łączy w sobie ponadprzeciętne doświadczenia z atrakcyjną ceną. Do jej produkcji wykorzystano wysokiej klasy porcelanę, dzięki czemu jest lekka, delikatna i doskonale leży w dłoniach. W jej charakterystycznych zdobieniach ze złota i platyny kochamy się nie tylko my.

Chyba nie masz wątpliwości, że jest przepiękna, prawda?

Obejrzyj w sklepie »

2. Villa Italia Leda | W blasku nieśmiertelnej klasyki

Villa Italia Leda filiżanka

Nie mamy wątpliwości – Leda to jedna z najbardziej uniwersalnych filiżanek, jaką możesz podarować na prezent bliskiej ci osobie. Subtelne, ale zarazem niebanalne zdobienia, wysokiej klasy porcelana i kremowy odcień to 3 z przynajmniej 10 powodów, dla których do Ledy wracamy tak często.

Obejrzyj w sklepie »

3. SagaForm Retro | Wspomnienie lat 50' ubiegłego wieku

SagaForm filiżanka

SagaForm jest wyjątkową filiżanką utrzymaną w stylizacji retro na wzór zastaw stołowych charakterystycznych dla polskich gospodarstw domowych z lat 50' ubiegłego wieku. Duże, kwieciste zdobienia i połączenie śnieżnobiałej bieli z motywami utrzymanymi w barwach błękitu i jasnej zieleni to gwarancja wyjątkowego doświadczenia za każdym razem, kiedy wracasz do swojej ulubionej herbaty.

Obejrzyj w sklepie »

4. SagaForm Pop | Gdyby tradycyjne filiżanki miałyby okazać się zbyt mało wyszukane

SagaForm Pop filiżanka

Jeśli szukasz filiżanki na prezent dla Młodej Pary lub kogoś, kto ceni sobie przede wszystkim niebanalne wzornictwo Pop od SagaForm będzie idealna. To poręczna, ceramiczna filiżanka utrzymana intensywnej kolorystyce, która nie nudzi się nawet po wielu latach od zakupu. Możesz być tego pewien.

Obejrzyj w sklepie »

5. Villa Italia Verona | Modernistyczne podejście do zastawy herbacianej

Villa Italia Verona filiżanka

Nawet jeśli nigdy nie byłeś we Włoszech, a Werona jest ci absolutnie obcym miastem, ta filiżanka na pewno ucieszy bliską ci osobę. Z jednego, prostego powodu - wykonano ją z bone chiny, prawdziwego diamentu wśród porcelany.

Obejrzyj w sklepie »

-

To tylko fragment naszego portfolio

Zobacz wszystkie filiżanki do herbaty w naszym sklepie »

Przejdź do sklepu i obejrzyj wszystkie filiżanki do herbaty