Wczytuję dane...

Patelnie WMF

Patelnie WMF

Wśród wielu produktów oferowanych przez znanego i cenionego od ponad 160 lat niemieckiego producenta, znajdziemy wiele rodzajów patelni o rożnych powłokach, wymiarach i wzorach. Cechą wspólną jest wysoka jakość użytych materiałów i zastosowanie zaawansowanych technologii dla stworzenia produktu odpornego na wysokie temperatury, zarysowania, odkształcenia, odbarwienia i łatwego w konserwacji. Patelnie nadają się do wszystkich rodzajów kuchenek: ceramicznych, elektrycznych, gazowych i indukcyjnych. Nie wymagają dużej ilości tłuszczu, łatwo się nagrzewają, trzymają ciepło i są energooszczędne. Niektóre można używać również w piekarniku i myć w zmywarce. Natomiast wszystkie są b. wytrzymałe i odporne na kwasy i korozję oraz nie zmieniają smaku potraw.

W ofercie znalazły się patelnie:

  • - stalowe. W całości wykonane z odpornej na zarysowania stali szlachetnej Cromargan 18/10. Bardzo wytrzymałe, błyszczące i eleganckie. Ciekawą propozycją są tu patelnie do serwowania w kilku średnicach np. z linii WMF – Profi patelnie do serwowania.
  • - nieprzywierające stalowe z ceramiczną powłoką CeraDur Profi bardzo odporną na wysoką temperaturę. Patelnia nadaje się do smażenia i gotowania potraw wymagających szybkiego smażenia w wysokiej temperaturze. Posiada ergonomiczną ognioodporną rączkę.
  • - nieprzywierające stalowe z nieprzywierającą powłoką, dostosowane do temperatury nawet do 270°C. Stal nierdzewna Cromargan®, aluminium oraz stal chromowana zostały połączone w jedną warstwę. Wewnątrz patelni znajdziemy powierzchnię z geometrycznym wzorem, tzw. „plastrem miodu”. Wypukła struktura wykonana ze stali nierdzewnej zapobiega przed zarysowaniem wtopionej powłoki nieprzywierającej. Przykładowa Patelnia Profi Resist łączy zalety patelni nieprzywierającej z patelnią odporną na zarysowania.
  • - z materiału Fusiontec Mineral ze stalowym rdzeniem i kilkoma warstwami mineralnymi nakładanymi kolejno przy użyciu różnych procesów wypalania w bardzo wysokich temperaturach, co daje w efekcie produkt bardzo odporny na zarysowania, pęknięcia, odbarwienia, zmiany koloru i odkształcenia dna. Naczynia z tą powłoką są w 100 % bezpieczne dla zdrowia, nie zawierają niklu, są polecane dla alergików.
  • - aluminiowe z nieprzywierającą powłoką PTFE (PermaDur), która jest bardzo wytrzymała, odporna na działanie kwasów spożywczych i temperatury do 260°C. Przykładowo patelnie PermaDurExcellent dostosowane idealne do przyrządzania delikatnych dań, na przykład ryb, owoców morza lub potraw z jajek. Są wyposażone w ergonomicznie ukształtowane ramię ze specjalnego żaroodpornego plastiku z ochroną przeciw płomieniom. Patelni nie należy myć w zmywarce.
  • - żeliwne. Żeliwo jest idealnym materiałem do grillowania i smażenia. Można używać go w piekarniku, natomiast nie nadaje się do mycia w zmywarce. Patelnie z tego tworzywa są dostępne w tradycyjnym kształcie z długą rączką lub nietypowe z uchwytami jak np. z kolekcji WMF - STYLE LIGHTS. Patelnia dzięki okrągłemu kształtowi i dwóm uchwytom doskonale nadają się do bezpośredniego serwowania dań na stół.

W ofercie WMF oprócz tradycyjnych patelni, nie zabrakło również: grillowych, WOK a wśród nich ciekawej patelni WOK z wkładem do gotowania na parze i wspomnianych już do patelni do serwowania. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą patelni. Żadna kuchnia nie może się obejść bez kilku przydatnych w kuchni patelni o zróżnicowanych rozmiarach i przeznaczeniu.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów